Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji Katowice

Lokalizacja:

212 wykonawców

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

Przegląd klimatyzacji – od czego zaczynają fachowcy?

Regularne sprawdzanie klimatyzacji pozwala zagwarantować nieprzerwaną pracę systemu przez cały okres użytkowania danego samochodu. Nawet jeśli wszystko działa należycie, pamiętać trzeba o czyszczeniu, odgrzybianiu oraz ozonowaniu instalacji, ponieważ potrafią zamieszkać tam szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje i alergeny.

 

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Pełny serwis klimatyzacji – jakie usługi obejmować może zlecenie?

Specjaliści oferujący serwis klimatyzacji pomóc mogą przy następujących pracach:

– kontrola stanu instalacji poprzez sprawdzenie klimatyzacji,

– konserwacja klimatyzacji (odgrzybianie i ozonowanie),

– czyszczenie i napełnianie klimatyzacji,

– wymiana czujników, filtrów, skraplacza lub nagrzewnicy,

– naprawa przewodu,

– regeneracja lub wymiana sprężarki.

Nabijanie klimatyzacji – czy niezbędny jest fachowiec?

Każdy specjalista świadczący usługi typu service klimatyzacji potwierdzi jak bardzo nierozsądnym pomysłem jest samodzielnie czyszczenie i napełnianie klimatyzacji gazem do zapalniczek. Na naszej stronie łatwo znaleźć można oferty i zlecenia profesjonalnych firm, które weryfikują indywidualne potrzeby klientów oraz umożliwiają sprawdzenie klimatyzacji celem diagnozy potencjalnych usterek.

Odgrzybianie klimatyzacji – czy to bezpieczna usługa?

Profesjonalny serwis klimy obejmuje zazwyczaj sprawdzanie klimatyzacji pod kątem obecności niepożądanych bakterii i grzybów, które rozwinąć mogą się w niewidocznych miejscach. Jest to jak najbardziej bezpieczny zabieg umożliwiający pozbycie się niechcianej flory bakteryjnej z niedostępnych zakamarków. Bezpiecznie przeprowadzone odgrzybianie zakończone powinno być kilkunastominutowym wietrzeniem wnętrza pojazdu.

Ozonowanie klimatyzacji – jak zadbać o komfort i bezpieczeństwo pasażerów?

Niemalże każdy serwis auto klimatyzacji dostosował się do potrzeb rynku wynikających ze wzrostu świadomości epidemiologicznej społeczeństwa. Oferta większości warsztatów obejmuje serwis klimatyzacji w postaci ozonowania wnętrza pojazdu.

Ozonowanie klimatyzacji to jedno z najprostszych i najbezpieczniejszych rozwiązań stosowanych do usuwania chorobotwórczych bakterii z wnętrza pojazdu. Jest to metoda ceniona szczególnie wśród alergików, ponieważ pozwala ono również ograniczyć ilość alergenów w kokpicie. Szkodliwe dla ludzkiego organizmu bakterie, wirusy i grzyby nie są widoczne gołym okiem, ale rozwijać mogą się one na podsufitkach, tapicerce, dywanikach, uchwytach oraz innych mniej dostępnych miejscach. Odpowiednia konserwacja klimatyzacji pozwala poprawić komfort jazdy oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Serwis klimatyzacja – co zrobić kiedy klima nie działa?

Brak klimy w sezonie letnim jest szczególnie uciążliwy dla kierowców pokonujących dłuższe trasy z dziećmi na pokładzie samochodu. Nie warto zwlekać z naprawą, ponieważ dalsza sprzedaż samochodu z niesprawną klimatyzacją jest skrajnie nieopłacalna. W sytuacji wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu instalacji najlepszym rozwiązaniem jest serwis. Klimatyzacja podobnie jak inne elementy i układy w samochodach powinny być serwisowane w profesjonalnym warsztacie przynajmniej raz w roku.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji?

Koszt serwisu klimatyzacji zależy od ilości oraz rodzaju wykonywanych prac, tym niemniej zamyka się on w przedziale 30 zł – 200 zł.

Serwis klimatyzacji – koszty poszczególnych usług:

– odgrzybianie klimatyzacji 70 zł,

– wymiana filtra osuszacza 150 zł,

– wymiana skraplacza 250 zł,

– naprawa przewodu 200 zł,

– wymiana czujnika klimatyzacji 40 zł.

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji samochodowej?

Koszt napełnienia klimatyzacji oraz przeglądu uwzględniającego odgrzybianie to zaledwie 200 zł, sam przegląd kosztuje 30 zł, a napełnienie klimatyzacji 120 zł.

Serwis klimatyzacji koszt naprawy wentylacji

W niektórych przypadkach zadbać trzeba również o prawidłową pracę układu wentylacji. Do najczęściej potrzebnych napraw zaliczyć można wymianę:

– nagrzewnicy 450 zł,

– czujnika temperatury zewnętrznej 35 zł,

– czujnika temperatury powietrza wlotowego 40 zł,

– czujnika temperatury urządzenia grzewczego 45 zł.

Serwis klimatyzacji cena sprężarki – co można zrobić?

W zależności od stanu części zdecydować się można na próbę regeneracji istniejącej sprężarki 250 zł lub wymianę 170 zł. Jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania systemu klimatyzacji w samochodach. Niesprawny układ klimatyzacyjny znacznie obniża potencjalną wartość pojazdu oraz zmniejsza komfort użytkowania auta.

Najczęściej zadawane pytania do serwisu klimatyzacji:

 • Ile zapłacę za usługę serwisu klimatyzacji w Katowicach?

  Cena za serwis klimatyzacji w Katowicach zależy od cenników usług lokalnych specjalistów. Korzystając z przygotowanych w naszym serwisie kalkulatorów można poznać całkowity koszt serwisu klimatyzacji lub poszczególne składowe zlecenia. Przedstawione w serwisie oferty fachowców dotyczące serwisu klimatyzacji w Katowicach nie są wiążące i wymagają osobistych negocjacji i ustaleń z wybranym fachowcem.

 • Jak znaleźć dobrego wykonawcę w kategorii serwis klimatyzacji w Katowicach?

  Spośród specjalistów, którzy złożyli oferty do Twojego zlecenia na serwis klimatyzacji  w Katowicach możesz wybrać tego z interesującymi Cię realizacjami serwisu klimatyzacji lub mającego najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Ile zapłacę za skorzystanie ze Zleceniomatu?

  Złożenie zlecenia serwis klimatyzacji  w Katowicach w serwisie zleceniomat.pl nie wiąże się z ponoszeniem żadnych kosztów zarówno przez Zleceniodawców jak i Wykonawców.

 • Kiedy i komu należy zapłacić za zrealizowanie zlecenia?

  Zapłata za usługę najczęściej reguluje umowa między Zleceniodawcą zlecenia na serwis klimatyzacji , a jego Wykonawcą.
  Przeważnie za wykonanie zlecenia płaci się po jego zakończeniu, jeśli zlecający wykonanie serwisu klimatyzacji nie wnosi zastrzeżeń do jej wykonania.

 • W jaki sposób mogę skontaktować się z Zespołem Obsługi?

  Kontakt z Zespołem Obsługi Użytkownika możliwy jest drogą mailową, pisząc na adres:
  - kontakt@zleceniomat.pl
  - jeśli wolisz rozmowę bezpośrednią możesz zadzwonić na numer+48 799 939 300.

logo
Loading...
 • Ilość szt.
  - +

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz